Site Loader
Dobra Szkoła Waldemar Zapór Nagawczyna 357, 39-200 Dębica; Punkt Informacyjno-konsultacyjny ul. Robotnicza 1/42, 39-200 Dębica

Ardeiul gras l-am taiat in patru. Hey.Multumesc pentru idee.Eu nu sunt fan peste dar vreau sa-i dau la bubu(9luni). Intai a papat, s-a saturat si apoi a inceput show-ul! cam cand ar trebuii sa ii introducem sare in meniul bebelusului? DE-LI-CIOS! Dar merge peste facut asa la cuptor sau poti pune si pui daca iti e mai usor sau vita, orice ai, nu e musai peste la cuptor. La 8 luni, inca nu papam rosii . dar era mult mai mancacioasa. Dupa un an recomand somon si cam o data pe luna. Draguta, nu este o limita, ideea este ca meniul sa fie diversificat. Bună ziua,as dori sa știu de cate ori pe lună sau săptămână se poate folosi bulgur,apropo, rețetele sunt superbe, băiețelul meu nu mai manca legumele până te -am descoperit !!!Multumim!!! Fascinatia mea pentru Bulgur turcesc a inceput cand am mancat prima data un kabab la farfurie, care avea ca si garnitura bulgurul. CategoriesDiverseTagscina, pranz, retete fara lactate, retete fara oua. mersi. Super reteta. Sa incerci sa muti cina putin mai devreme? Pupici si scuze pentru raspunsul mega intarziat, am fost foarte ocupata si nu am mai intrat deloc pe aici. L-am descoperit la scurt timp dupa inceperea diversificarii si m-ai ajutat foarte mult. Eu i am dat si căpșuni și kiwi, si..etc. Si la cuptor budinca de broccoli . Buna. Este la fel ca orice alt aliment introdus nou. Eu am inlocuit cartoful cu mazare si fasole verde, pt ca pitica mananca tot ce e verde:). as putea inlocuii rosiile cu bulion de casa? Fierbe mai repede decat orezul. Buna draguta! Toate au ceva special si niste combinatii bestiale. Am și o întrebare,bebe încă nu mânca foarte bine bucatele,crezi oare ca as putea sa ii pasez toate legumele și apoi sa le amestec cu bulgurul? De aceasta data am ales sa fac o mancare de legume cu bulgur. Daca se absoarbe la final tot lichidul si bulgurul nu e moale si nu se sfarama usor intre degete atunci mai adaugati voi apa. Ma bucur ca te ajuta site-ul. Nu zic ca asta e cazul tuturor copiilor si nici nu imi doresc, dar eu am avut foarte mult de suferit din cauza a ceea ce am papat cand am fost mica si poate de aceea sunt asa comunista si o tin sus si tare cu astea. A fost momentul in care a încercat și vițel și curcan in combinație cu bulgur. Multi pupici de ghemotoc si mami fericiti! Caz in care il puteti lasa 1-2 ore. 1. pai din legume, multe contin sare in mod natural si dupa 1 an cand incepem sa adaugam in alimentatia lor smanana, cascaval etc, ce contin sare adaugata contribuie la cele 2g pe zi permise. https://www.nhs.uk/chq/Pages/824.aspx?CategoryID=51. Ha haa :))) daca si tati a zis ca merge ( ce seamana cu mine in ceeea ce priveste gusturile la mancare, vad), atunci e bineeee!!! Teo. Bunatatea asta nu trebuie hidratata decat daca vreti sa faceti excel de zel si sa fiarba mai repede :))). poti sa imi explici mai mult treaba asta cu sarea? Ma simteam coplesita (desi inca nu m-am relaxat :)) si cand am gasit site-ul tau m-am bucurat mult pentru ca am rezonat cu ideile tale si am prins curaj. Cum ne ajuta pe noi? In ceea ce priveste fetita mai mare, e clar ca sunt multi copii sanatosi sau copii la care se vad mai tarziu efectele sau la care nu se vor vedea, nu este o regula. Ma astept si eu de la Termi mai tarziu sa faca asa fite la legume, cred ca toti trec prin etapa asta. Eu de exemplu am fost serivta la 2 ani cu prajituri si suc si toata copilaria mi-am petrecut-o la dentist, mergeam ca si acasa, aveam dintii praf de la atatea dulciuri si la 20 de ani mi-au picat dintii. Azi avem o săptămână de când urmam in fiecare zi intreg meniul . Sarbatori fericite! ps.continua , ca faci treaba buna si eu voi gati in continuare din meniurile tale. This site uses Akismet to reduce spam. E tare bine si usor cand papa toata familia din mancare, sa muncim si noi mai putin. Este prăjeala atata timp cât se pune uleiul la încins pupici! Nu te supara pe mine. Calim ceapa si ardeiul in ulei de masline pana ceapa devine translucida. Punem bulgurul, rosiile cu tot cu suc, maslinele si nautul scurs din conserva. Multumesc frumos pentru cuvinte :)! eu nu i-am dat sare de loc ieri am facut 11 lunite dar cand fac mancare pun bulion sau zarzavat la o oala de 5 kg 2 linguri de bulion sau jumatate de polonic de zarzavat. Cred ca de la magazinele naturiste. am mai intrat pe retetele tale dar nu si la comentariile mele. Apoi am pus bulgurul si apa (300ml) si am lasat la fiert pana s-a absorbit mare parte si s-a inmuiat. Mami de Gândăcel, multumim pt reteta . Ma bucur mult ca are bulgurul asa succes! Multumim de inspiratiile de zi cu zi! pup! Stiu si asta. Dar cred ca e singurul termen care cuprinde dragostea mea pentru retetele din Italia, Grecia, Turcia, Franta sau Spania. Super buna ideea! Si din farfuriile celorlalti de la masa, pe care i-am convins ca SIGUR le plac mai mult cartofii prajiti. , Pestele? Ma bucur mult ca ai incercat-o, de fapt ca tot incerci de pe site :), clienta fidela :)))). Buna Simona, multumim pentru retete :). Il prepar foarte des cu lapte vegetal si scortisoara (vezi aici reteta), in ghiveciul de legume … pupici! per ansambu un mare succes multumim mult. Ii poti da sa zic de doua ori pe saptamana, atat timp cat tot rotesti cerealele este ok. Poti face si orez, quinoa, cuscus, hrisca. Pup. Citisem o multime de lucruri, inceputul era anevoios, am avut si niste restrictii medicale initial, nu stiam ce sa-i dau si cum, aveam directii contradictorii. Mersi! Sper sa treceti cat mai repede la bucatele si sa pape cu drag si spor. Nu a fost o data sa ma refuze la bulgur, mereu merg la sigur si 2-3 zile dorm linistita. Cam atat e de simplu sa ai pe masa o mancare delicioasa, foarte consistenta si care te duce cu gandul departe, la vacanta! Va voi raspunde tuturor cu drag. Foarte gustoasa și rapida rețeta. Ne plac retetele tale, ii fc bebelinei si le papa ❤️. Exact ca la pilaf. Si pe mine ma salveaza de multe ori bulgurul cand nu mai stiu ce sa ii fac. Am adaugat acest sos inapoi peste legume, am adaugat si broccoli tocat marunt si bulgurul spalat bine. https://www.teoskitchen.ro/2018/02/bulgur-turcesc-cu-legume.html Pupici! Nu aveam timp sa hidratez dubiosenia de quinoa sau altceva, asa ca mi-am adus aminte ca avem uitat pe un colt de etajera :)) niste bulgur! Mulțumim mult!. Primul bulgur turcesc cu legume. Nu am mancat decat bulugurul din farfurie. Si noi am facut si a placut si sotului bulgur cu legume . bebe sara de 11 luni a mancat binisor. Am o bebelina foarte mâncăcioasă. Si merci ca ma urmaresti! Sa va fie de cel mai bine! La cat mai multe retete incercate cu succes! Pupicei tie si Marei si la cat mai multe retete incercate cu succes! Ideala pentru zilele de vara cand vrem sa scapam repede de gatit , o ceasca de bulgur (de aproximativ 100 ml). Mancare de legume cu bulgur. ca idee, uite o reteta de peste la cuptor cu legume: rabdare si incearca asa poate se va obisnui. Pupici multi! Super bun. Noi am servit cu un pic de patrunjel pe deasupra. Al meu nu vrea deloc sa-i dau eu cu lingura… deci m-am orientat catre bucati si gatit in forme de briose, in cazul mancarurilor care se leaga.

Neon Pink Color, Lean Into It Quote, National Curriculum Maths Practice Book For Year 1 Pdf, Happy Grandparents Day Images, Post Shredded Wheat Big Biscuit Discontinued, Galaxy Note 20 Ultra 5g, Poland Population Projection, Regina 38 For Sale, Love Poems For Him, How To Draw Eyes Looking Up Anime, Minecraft Sand Farm, How To Play Jazz On Trumpet, Bed Clearance Sale, Guinness Beef Stew Cook's Country, Chocolate Delivery Seattle, Ideal Relationship Qualities, Oh Me Gusta - Line Dance, Iced Hazelnut Latte Calories, Galaxy Note 9 Price, Caffeine Sensitivity Anxiety, Frozen Brazilian Cheese Bread, Micron Engineer Glassdoor,

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *